סדנא עם Dr. Yu Guo Jun בישראל

  • ICCM
  • מרכז מורגנשטרן, דרך השדות 17א', כפר שמריהו
  • 13 נובמבר 2019 11:00

יום ד' – 13/11/19 בין השעות 11:00-19:00

מחלות ילדים

נסיונו של דר' יו בטיפול במחלות ילדים כולל שיעול, נזלת כרונית, הזעות לילה, אקזמה, אפטות, אנורקסיה, שלשול, בריחת שתן ועוד בעיות נפוצות ושכיחות. ננתח מצבים אלה על סמך אבחנה מבדלת ונלמד לפשט מצבים מורכבים לאבחנות פשוטות וברורות ולהתאים לכל מקרה פורמולה מתאימה לכל בעיה.

 

יום ה' – 14/11/19 בין השעות 10:00-18:00

פורמולות פשוטות למצבים מורכבים

מיומנות האבחנה המבדלת עומדת במרכזו של כל טיפול. מנסיונו הקליני רב השנים, דר' יו מצא שישנם מספר מצבים שמבנה המחלה מורכב כל כך, שפורמולות מאוד ספציפיות יעילות למקרים אלו. דר' יו ידון ב 10 מצבים מורכבים שונים ויתאים עבורם פורמולה ספציפית לכל מקרה. פורמולות אלו הן תמצית עבודתו רבת השנים בקליניקה. בין המקרים השונים דר' יו ידבר על סכרת סוג 2, מנפאוזה, אקנה ועוד.

 

יום ו' – 15/11/19 בין השעות 10:00-17:00

אש השר (האש המיניסטריאלית)

ביום זה, דר' יו יבהיר את המסתורין מאחורי הקונספט של האש המיניסטריאלית על ידי השוואה בין אסכולות וגישות טיפוליות שונות לאורך ההיסטוריה. בדיון מעמיק נדגיש את התמה המאחדת: אש מיניסטריאלית היא אש בחוסר. יחד נבחן ביטויים קליניים שכיחים של אש מיניסטריאלית, נדון בפתולוגיה הבסיסית ובפורמולות שדר' יו מוצא כאפקטיביות במיוחד.

 

הסדנא בשפה הסינית בתרגום לאנגלית

Dr. Yu Guo Jun:

דר' יו נולד במחוז סיצואן בשנת 1946. הוא החל את דרכו בלימודי כלכלה ומימון אך בזמן המהפכה נשלח לכפרים ולמד את הרפואה הסינית בדרך המסורתית – כשוליה. הוא למד רפואה אצל הרופא הידוע Dr. Jian Yu-Guang שהיה תלמידו של המאסטר המפורסם לפורמולות קלאסיות Dr. Jiang Er-Xun, איתו דר' יו המשיך את לימודיו. בהמשך, דר' יו החל לעבוד בבית חולים בלשאן (שם הוא עובד עד היום) והחל ללמד את הסמינרים המתקדמים של דר' גיאנג.

היום, דר' יו הוא הרופא אליו מגיעים מטופלים מכל רחבי סין שלא מצאו מזור, מקרים כרוניים הנראים מסובכים וקשים לפענוח. היכולת המופלאה של דר' יו לפשט מורכבות, לדלות עיקר מטפל ולהציג בהירות במקום בלבול יהיה אחד הנושאים המרכזיים בסדנה שלנו.

 

Michael Fitzgerald:

בוגר התכנית הדו לשונית ב American College of Traditional Chinese Medicine בסן פרנסיסקו. בילה מספר שנים בטאיוואן בבייג'ינג להמשך לימודיו בדגש על תחומי רפואת נשים, דרמטולוגיה, עיכול ובעיות לב. בעל מרפאה פרטית ומלמד בברקלי קליפורניה

מספרים שבזמן שיטוט בחנות ספרים בסין, אנדי אליס עלעל בספרון קטן שהוביל לפרויקט בינלאומי ומרתק שנמשך עד היום. הספר תיאר דיונים קליניים של הרופא הבכיר דר' יו גואו ג'ון ( Yu Guo Jun) עם צוותי המתלמדים שלו, רופאים בזכות עצמם, ובו הוא מתאר מקרים מעניינים מהקליניקה בבית החולים בלשאן (Leshan).

 

מה שמשכו את העין ואת הלב של אנדי היו הבהירות, הפשטות ועם זאת עומק האנליזה של הרופא הבכיר. מתבסס על הקלאסיקות כמו ה Shang Han Lun, Nei Jing, Shen Nong Ben Cao Jing, Nan Jing וטקסטים פרה מודרניים אחרים, יחד עם הידע שקיבל ממורו שלו דר' ג'יאנג (Dr. Jiang), התאורים התיאורטיים של דר' יו מבוססים עמוק בקליניקה.

 

המפגש עם הספר ובהמשך עם האיש עצמו, הוביל לשיתוף פעולה פורה במיוחד ולשני ספרים נפלאים הנקראים A Walk Along the River. ספרים אלה מאפשרים לנו, תלמידי המערב, להיחשף ללימודים עם רופא שהוא חלק משושלת, לקבל הצצה לדרך הוראה המושתתת עמוק במסורת הסינית העתיקה, העברת מידע בעל פה ממורה לתלמידיו ובמקביל לזכות במידע קליני שימושי ויקר מפז.

 

דר' יו נדיב ביותר במידע שלו, מצטט מהקלאסיקות בצורה מעוררת השתאות, סובלני לשאלות ומרצה נפלא. האינטראקציה שלו עם מייקל מאפשרת חוויה לימודית ייחודית והזדמנות חד פעמית לפגוש את אחד מגדולי הרופאים בסין כיום.

סה״כ לתשלום
₪100
תשלום

הרשמו לניוזלטר שלנו עכשיו

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

סדנא עם Dr. Yu Guo Jun בישראל ​

שלושה ימים של צמחי מרפא סיניים