רותם רקובסקי כתבה אישית לקראת קונגרס ICCM 2016

12122765_10153593288051690_7150220212122716380_n

כבר בתחילת לימודיי, הבנתי שהרפואה הסינית היא המקום בו אני יכול לשלב רגש ויצרתיות יחד עם חשיבה לוגית, חשיבה במספר מימדים יחד עם אינטלגנציה רגשית וקשב.

הרפואה הסינית מורכבת מתאוריות ומודלים רבים, הקשורים האחד בשני ומרכיבים משהו אחיד אשר ניתן להבין דרכו את היישום הרפואי בקליניקה. לרוב, הקושי הוא לחבר את התאוריות השונות לכדי משהו מגובש, וזאת כיוון שצריך לחקור ולהטמיע כל תאוריה ותאוריה בנפרד, ואז לחבר בינן קו ברור ומשותף, היוצר בהירות והרמוניה בהבנה השלמה של רפואה זו.

כך, חמש הפאזות, ששת הצ'י של הטבע, תפקוד האיברים, מסלולי הערוצים והצ'י אליהם הם קשורים, תפקודי נקודות הדיקור על הערוצים, תנודת הצ'י היאנגי בעונות ובאדם, חמש נקודות השינוע, שורש והיקשרות, שורש וענף, תנועת הציר פתיחה וסגירה באדם, מרשמי הצמחים השונים והמגוונים, הבנת המבנה של הנפש על פי הקלאסיקה, אבחון דופק ולשון, אבחון כללי, כל אלו ועוד - מגובשים והופכים להבנה מעגלית והמשכית כאשר כל הפרטים או סוגי המידע מחוברים יחדיו, קשורים זה בזה ומשפיעים האחד על השני. ניתן לדמות זאת לחוט שעליו מורכבים חרוזים, כאשר החוט מהווה את הבסיס שמאפשר את החיבור בין כל הפרטים והמידע, ואילו החרוזים מהווים את פרטי הידע המגוון.

בכל טיפול וטיפול, מלווה אותי עקרון זה של חיבור בין סך כל המודלים, תאוריות ופרטים לכדי משהו שלם. כך בעיניי הטיפול והאסטרטגיה הטיפולית ממוקדים מאוד ועם זאת עשירים ומגוונים. אני ממשיך לזקק עיקרון זה ע"י חקר הכתבים בשפת המקור, קריאה של כתבים מגוונים בדיקור וצמחים, ויישום ישיר בקליניקה.

חשוב לזכור שאלו אינם מספיקים. בטיפול, דרוש קשב רב לאדם ולמטופל שמולנו, מתן הכלה ואמפטיה, זיהוי דפוסים פיזיים ונפשיים המגבילים מלהתקדם ולהתפתח, כמו גם יכולת טיפולית לרתום את המטופל לשינוי או לקשב פנימי תוך כדי התבוננות בקשייו, בדפוסי חשיבה ועוד ועוד, כאשר כל אלו תחת יצירת מפגש טיפולי פורה, תהליך טיפולי בכל מובן.

רותם רקובסקי חוקר את הכתבים הקלאסיים בשפת המקור לכדי יישום קליני

הרצאת קונגרס: סוכרת בראי הכתבים הרפואיים הקלאסיים ויישום קליני - 5.4.2016, 10:30-14:00

 

 

תרגום לכתבה זו זמין גם ב: English

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.

%d בלוגרים אהבו את זה: