חמשת סוגי הקונסטיטוציות – הכר את עצמך, הכר את המטופל אפרם קורנגולד

חמשת סוגי הקונסטיטוציות - הכר את עצמך, הכר את המטופל

מרצה: אפרם קורנגולד

מתי: סדנת פוסט-קונגרס במסגרת קונגרס ה-ICCM ה-7, 2016

שפה: אנגלית

תחום: רפואה סינית , פילוסופיה, פרקטיקה

תקציר:

הקוסמולוגיה הסינית רואה את בריאת העולם כדינמיקה בין YIN ל YANG, חמשת הכוחות הראשוניים וחמשת הפאזות. מהמקרוקוסמוס אל המיקרוקוסמוס, הארגון של כל תופעות הטבע מתואר דרך תיאורית חמשת פאזות, ומכאן גם את התהליכים הפיסיים והנפשיים, מערכות יחסים, יכולות ונטיות המאפיינים את האדם כאינדיבידואל.

תיאורית חמשת הפאזות גורסת שכל אחד מאתנו מובנה ומאופיין על ידי פאזה שלטת – עץ, אש, מתכת, אדמה או מים. ידיעת 'הטיפוס' שלנו מאפשרת התבוננות על נושאים קיומיים בסיסיים- זהות (מי אני?) מטרה (מה אני עושה פה?) וייעוד (מה אהיה?)

האופן בו אנו מבטאים את עצמנו וחיים את חיינו משתנה תדיר, אך ההתבטאות השלטת של הפאזה המעצבת את הליבה שלנו נשארת קבועה. אנו משתנים אך הקונסטיטוציה שלנו נותרת בעינה. השיוך לפאזה מאפשר לצפות מקורות של כוח ונקודות של חולשה ואת דרך התנהלותנו בעולם. מהותנו והפתולוגיות שלנו הן התבטאות של תהליך ארגון פנימי, מודל חמשת הפאזות מאפשר בחינה לא רק של התפתחות פתולוגיות ומחלות אלא גם של חיים מתוך בריאות.

בסדנא נלמד על הבסיס התיאורטי של המודל, דרך צפייה וניתוח של קטעי וידאו וסרטונים של תינוקות בני שישה חודשים, תרגול אינטראקטיבי והצגת תיאורי מקרה.

הכרה ולימוד מודל חמשת הינו בעל השפעה האינטלקטואלית, רלוונטיות קלינית ויישום בפועל

תרגום לכתבה זו זמין גם ב: English

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.

%d בלוגרים אהבו את זה: