“היפה והחיה” דימיון והבדלים בין המינים במחלות מעי דלקתיות

מרצה: ניר סלומון (C.Hb,C.Ac)

שפת ההרצאה: אנגלית

מתי: קונגרס ה-ICCM 2018

תחום: -  דיקור - צמחים - פרטיקה

הרצאה זו מיועדת לרמה מתקדמת


מחלות מעי דלקתיות (מחלת קרוהן וקוליטיס כיבית) הינם מחלות דלקתיות כרוניות אשר מופיעות ברקמת המעיים ולעיתים גם מחוצה למערכת העיכול. למרות ידע מצטבר רב, כיום ידוע מעט מאוד לגבי סיבות התפרצות המחלה אצל אנשים או הסיבות להתלקחויות חוזרות אבל ניסיון קליני ומחקרי מלמד שיש דימיון ושונות בין המינים בנושא זה. גיל אבחון ומהלך מלה בזמן הריון הן רק שתי דוגמאות להבדלים אלו. כאשר מנתחים מאפיינים שונים של המחלה על פי הרפואה הסינית ניתן לזהות מעורבות של מערכות אנרגטיות ופיזיולוגיות שונות ולשפוך אור על דרכים חדשות לאבחון וטיפול מדויק יותר.
בהרצאה ייחודית זו, אשר תועבר במשותף על ידי רופאה גסטרואנטרולוגית ומטפל ברפואה סינית אשר מתמחה בהפרעות מערכת העיכול, נסקור את ההבדלים במופע מחלות מעי דלקתיות בין המינים וננתח את הסיבות האפשריות להבדלים אלו על פי הרפואות השונות בגישה אינטגרטיבית. בנוסף יוצגו דרכי אבחון וטיפול אשר יכולים להוות כלים פרקטים ושימושיים בקליניקה כאשר נפגשים במקרים מורכבים אלו.


מטרות הקורס:

  1. ללמוד את הרקע למחלות מעי דלקתיות
  2. ללמוד את הגישה הרפואית הקונבנציונאלית והסינית למחלות אלו
  3. ללמוד טיפולי דיקור ספיציפים
  4. ללמוד פורמולות צמחים ספיציפיות

הפניות:

    1. Lee KE, Jung SA, Yoon H, Park SH, Moon CM, Kim ES, Kim SE, Yang SK. Factors associated with pregnancy-related knowledge in women of reproductive age with inflammatory bowel disease. Scand J Gastroenterol. 2017 Aug;52(8):833-839.
    2. Gaidos JK, Kane SV. Managing IBD Therapies in Pregnancy. Curr Treat Options Gastroenterol. 2017 Mar;15(1):71-83.

תרגום לכתבה זו זמין גם ב: English

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.

%d בלוגרים אהבו את זה: