רפואת טראומה סינית – הטיפול החיצוני בחבלות ובכאב באמצעות צמחי מרפא סיניים תום רוטנברג ואריאל חודורקובסקי

רפואת טראומה סינית – הטיפול החיצוני בחבלות ובכאב באמצעות צמחי מרפא סיניים

מרצה: תום רוטנברג ואריאל חודורקובסקי

מתי: יום שלישי 5.4.2016 , 10:30-14:00

שפה: עברית

תחום: רפואה סינית - צמחים - כאב - פרקטיקה

תקציר:

משחר האנושות, המתחרה היחידי לתושייתו של האדם, לדחף הבלתי פוסק שלו להתקדם עוד ועוד, לחקור, לכבוש, לגלות ולפעול הינו הכאב.
בין אם כתמרור עצור בפגיעה אקוטית או כמעמסה כבדה במצבים כרוניים יותר, הכאב מהווה גורם מכריע בין בריאות וחולי, איכות החיים ויכולת התפקוד היומי.

בסין העתיקה, כאב, פציעה וטראומה, היוו מציאות יומיומית ללוחמים ואומני הלחימה. האימון המפרך אשר כלל בתוכו אלמנטים של חישול הגוף לצד התרגול והקרבות היו גורמים לא אחת לפגיעות קלות וחמורות.

לא בכדי התפתחה דווקא במקומות אלו, העוסקים באימון ללחימה, תורת ריפוי ייחודית הנשענת על עקרונות הרפואה הסינית המוכרת לנו גם כיום אך מהווה רפואת "חרום עד שיקום" למתאמנים הצעירים וללוחמים המנוסים.

ממנזר השאולין ועד בתי ספר לאומנויות לחימה בהונג קונג ובסין קיים ידע עשיר העושה שימוש עוצמתי ברפואת הדיט דא – "רפואה הקונג פו" או "רפואת מכה נפילה".

במקביל לטיפול הפנימי, תחום זה עושה שימוש רב באפליקציות החיצוניות – כוסות רוח, טווינא ובעיקר, חבישות, משחות, מסכות ופלסטרים מצמחי מרפא שונים המעודדים החלמה וריפוי.

בסדנא מרתקת וייחודית זו נגדיר – מהי דיט דא, מה היא כוללת וכיצד, כמו הרפואה הסינית המוכרת לנו, היא מהווה גם אמצעי טיפול וגם רפואה מונעת עוצמתית ונכונה.
נפרט את סוגי האבחנות השונות עפ"י מודל רפואי זה וכיצד מטפלים דרכו בפציעות ובכאבים שונים ונציג את המודל הקליני שלנו המשלב בין עקרונות רפואת הדיט דא לפגיעות טראומה לבין הקליניקה המודרנית, הטיפול בפציעות כרוניות ותהליך שיקום המטופל.

בסדנא יפורטו צמחי מרפא, פורמולות, שמנים ומשחות שבשימוש ותערך הדגמה מעשית.

.

תרגום לכתבה זו זמין גם ב: English

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.

%d בלוגרים אהבו את זה: