מושב תזונה ורפואה מסורתית בנושא גישות מסורתיות לטיפול בקיבה

מושב תזונה ורפואה מסורתית בנושא גישות רפואיות  מסורתיות  לטיפול בקיבה

המשל הדאואיסטי המפורסם מדבר על "האצבע המצביעה אל הירח". משל זה מדגיש את הצורך להבדיל בין האמצעי (האצבע) למטרה (הירח). בעולם הרפואה משל זה מתבטא בפער בין ה'אצבע' המייצגת את גישות הטיפול השונות ואמצעי האבחון והריפוי הייחודיים להן, לבין 'הירח', אשר במקרה זה מייצג את המטופל, מצבו הרפואי, והמענה הנידרש לצורך הרפואי.

כדי לספק טיפול איכותי, המטפל נידרש להכיר את מיגבלות אצבעו שלו, שיטת הטיפול בה הוא עוסק, ולהימנע מנפילה במלכודת של טיפול העונה היטב לעקרונות השיטה, אך איננו מצליח לתת מענה ראוי לצרכי המטופל.

מושב תזונה ורפואה מסורתית מהווה במה למפגש בין גישות טיפול שונות המנסות להבין ולתת מענה לבעיות דומות. המפגש מאפשר לתת במה למספר 'אצבעות', או שיטות טיפול, כך שנוכל להבין טוב יותר, כיצד להתעלות על המגבלות הטמונות בדרך המחשבה ובאמצעי הטיפול של כל גישה רפואית.

מושב תזונה ורפואה מסורתית הנערך השנה לראשונה, יתמקד בטיפול בקיבה על פי מסורות שונות.

נושאי ההרצאות:

רפואה מקומית:  שימוש בטעם המר באמצעות צמחי מרפא מקומיים ואירופאיים ברוח הרפואה הערבית יוונית. מרצה: יעל כנען, הרבליסטית קלינית.

איורוודה:  גישות שונות לטיפול בקיבה ובמערכת העיכול.מרצה:  גליה עזרן, מורה ומטפלת באיורוודה, קמפוס ברושים.

תזונה סינית מקרוביוטית: "DAMP זה לא רק לחות. טיפול בתופעת DAMP SYNDROM  של הקיבה": אייל שפרינגר, מטפל ברפואה סינית, המרכז לרפואה מסורתית.

אנו מקווים שבמקביל להרחבת ההבנה אודות הקיבה כאיבר שמטרתו להכיל ולאחד מזונות שונים, נצליח לפתוח במסורת של לימוד שנתי המפגישה גופי ידע שונים לדיון מפרה המאפשר יצירת טיפול טוב ושלם יותר.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.

%d בלוגרים אהבו את זה: