הילדון שלא רצה לישון – אבחנה וטיפול בהפרעות שינה בילדות ד”ר גלי שטופמן

הילדון שלא רצה לישון – אבחנה וטיפול בהפרעות שינה בילדות

מרצה: ד"ר גלי שטופמן

מתי: יום שלישי 5.4.2016 , 15:30-19:30

שפה: עברית

תחום: רפואה סינית - פרקטיקה - דיקור - ילדים

 תקציר:

הפרעות שינה בילדים שונות מהותית מהפרעות שינה במבוגרים, הן מבחינת הגורמים להן והן מבחינת אופיין, האופן בו באות לידי ביטוי.  במרבית המקרים קשורה אינסומניה בילדים צעירים לתזונה, חיסונים, בקיעת שיניים או מחלות קודמות. פחות שכיחות הן הפרעות שינה על רקע רגשי, כפי שנראה במבוגרים. בעוד שקושי להירדם במבוגר עלול להצביע על חסר דם, הרי שבילד יהיה זה, ברוב רובם של המקרים, ביטוי לחום פנימי או לסטגנציה של Qi ודם בראש,Cranial Compression , על רקע של לידה ממושכת או טראומטית או על רקע התערבויות בזמן הלידה.

בבואנו לדון בהפרעות שינה בילדים, עלינו לזכור כי תקופת הילדות, תהליך הגדילה כולו, על היבטיו  הפיזיים, הרגשיים והאנרגטיים  -  מבטא את פריצת ה- Yang מתוך ה- Yin, את הופעת האביב, את אלמנט העץ. כך, במהלך השנים הראשונות לחיים, נוטים ילדים לסבול מעודף יחסי של Yang, נוטים לחוסר איזון של ה- Liver (Gan) ול- Liver heat. לכל אלו השפעה על השינה ואיכותה. הלילה הוא הזמן בו ה- Yang נאסף אל הפנים, מעוגן אל ה-  Yin. חסר יחסי של יין, יגרום לקשיי שינה. חום העולה מה- Liver, עשוי ללבות את ללבות את ה- Hun האחראי על איכות השינה  וכן - העלות אל ה- Heart ולעורר את ה- Shen.
וכך, מהווה אינסומניה בעיה שכיחה בילדות.

בהרצאה שלי בקונגרס הקרוב נבחן את האספקטים השונים של הפרעות שינה בילדים.

המשתתפים בהרצאה ירכשו הבנה מעמיקה של דפוסי האינסומניה השונים בילדים, גורמים, ביטוי קליני, ואפשרויות טיפוליות, שיכללו – דיקור, טווינה, פרחי באך, תזונה וכן קווים מנחים להדרכת הורים להטבת שנת ילדיהם.

תרגום לכתבה זו זמין גם ב: English

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.

%d בלוגרים אהבו את זה: