דיקור יעיל בצורה דומה לגלולות למניעת הריון (COC) בטיפול בכאבי מחזור מתונים עד חמורים

במחקר החדש מתאילנד, 52 משתתפות חולקו באקראי לטיפול ע"י דיקור או למשך שלושה מחזורי וסת. המשתתפות בקבוצת הדיקור קיבלו דיקור בנקודות ידועות על פי הרפואה הסינית 3 פעמים בשבוע במשך שבועיים לפני תחילתו של המחזור החודשי הבא. משככי כאב מסוג Mefenamic ניתנו כתרופת הצלה לשתי הקבוצות. יעילות הטיפול נמדדה באמצעות מדד לכאבי מחזור מקסימאלי, מספר הימים שסבלו מכאבי מחזור, ימי השימוש במשככי כאבים כהצלה, ומדד כללי לאיכות חיים (שאלון הSF36).

שני הטיפולים הביאו לשיפור משמעותי על פי כל המדדים. יחד עם זאת, התוצאות הראו כי על פני שלושת מחזורי הטיפול, COC גרם לירידה גדולה יותר במדדי הכאב המקסימאלי, בעוד בשאר המדדים התוצאות היו דומות. תופעות הלוואי בקבוצת הדיקור היו מקומיות ומינימליות בהשוואה ל COCבו נצפו תופעות לוואי כגון דימום בטני או מהנרתיק, עליה במשקל, בחילות או הקאות וגודש בחזה.

נתונים אלה תומכים במחקרים קודמים שהראו שדיקור הוא אופציה חלופית טובה להקלה על כאבי מחזור, במיוחד כאשר שימוש ב COC אינו אפשרי או רצוי - בנשים שרוצות להיכנס להריון או למי שחוותה תופעות לוואי בלתי נסבלות, כמו גם במקרים בהן יש התוויות נגד או אמצעי זהירות הקשורים לשימוש בגלולות.

Source: Sriprasert I et al " Efficacy of Acupuncture versus Combined Oral Contraceptive Pill in Treatment of Moderate-to-Severe Dysmenorrhea: A Randomized Controlled Trial" Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine (2015), Article ID 735690, http://www.hindawi.com/journals/ecam/2015/735690/

תרגום לכתבה זו זמין גם ב: English

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.

%d בלוגרים אהבו את זה: