אייל שפרינגר – להרדים את המפלצת (תזונה ואינסומניה)

 

נושא: להרדים את המפלצת (תזונה ואינסומניה)

מרצה: אייל שפרינגר

ICCM Seminars: הרצאה שניתנה במסגרת יום עיון בנושא אינסומניה, 2015

תקציר: שינה, ה'מוות הקטן' נתפסה מאז ומעולם כתופעה מסתורית ולא מובנת במלואה. מיתוסים, אמונות, ופרקטיקות העוסקות בתזונה ואורח חיים נקשרו סביבה.

במרפאה, הטיפול באינסומניה טומן קשיים ותסכולים רבים. במיוחד בשל תלותה של הפרעה זו במספר רב של גורמים: עצביים, נפשיים,  הורמונליים וההתנהגותיים. בשל ריבוי הגורמים למצב זה, ובשל נטייתה של אינסומניה להתבסס ולהתקבע בחיי המטופל, נדרש טיפול משמעותי המשנה את דפוס התנועה בין ה-YANG ל-YIN, בין ערות לשינה.

אחת ההחמצות הגדולות בקליניקה היא העובדה כי מטפלים רבים מסתפקים בכך שתזונתו של המטופל 'בריאה' וממשיכים הלאה לשימוש בכלים מוכרים יותר דוגמת דיקור וצמחי מרפא. בכך מוחמץ ה'פיל שבחדר': גורם משמעותי לפגיעה בשינה איננו מטופל, וכלי טיפול משמעותי איננו מנוצל במלואו.

השימוש בתזונה מתאימה חיוני להשבת האיזון שהופר בין ה-YIN וה-YANG ולהצלחת יישום אסטרטגיות טיפול חשובות כגון חיזוק דם, ספיחה, הכבדה, ניקוז חום או הרגעת הנפש.

ההרצאה תציג את המזונות התבלינים והמשקאות המתאימים ביותר לתמיכה בשינה על פי האבחנה המבדלת הסינית ותספק את הידע הנחוץ לבניית טיפול מלא, הכולל את ההיבט התזונתי החיוני להצלחת הטיפול.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.

%d בלוגרים אהבו את זה: