אהרון זיזוב כתבה אישית לקראת קונגרס ICCM 2016

12341207_10153655869906690_2368929094952270947_n

אני רוצה להתחיל עם הדבר שלדעתי הוא החשוב ביותר בכל טיפול, וזהו האבחון.

משמעות האבחון עבורי היא ההבנה של מיהו האדם שמולי, הבנת הפוטנציאל המולד שלו, והבנת המקורות למצבו הנוכחי וסבלו ברמה הרגשית והפיזית.

אני מאמין שהמקור לכל מחלה או חוסר איזון הוא בגורם רוחני המפעיל את הנשמה, הרוח והנפש.

שלושת הגורמים האלה אחראיים לפעילות המנטאלית המתבצעת במוח, וזו החוליה המגשרת בין הרוח לגוף.

לדעתי לכל אדם הזכות להיות מודע למצבו, כמו גם החובה לקחת אחריות על בריאותו. רק כך ניתן לאפשר טיפול אמיתי ושורשי, לטפל באדם ולא במחלה.

תפקיד המטפל הוא להביא את המטופל למצב שבו ירפא את עצמו. את זאת ניתן לעשות באמצעות העלאת המודעות, הכוונה ותמיכה במטופל.

מהסיבות הללו בחרתי להתמקד בשיטות אבחון ברורות וממוקדות. באמצעות אבחנה טובה כל שיטת טיפול יכולה להועיל. השיטות בהן אני משתמש מבוססות בעיקר על תיאוריית חמשת היסודות.

אחת משיטות האבחון בהן אני משתמש היא BA ZI (ארבעת עמודי הגורל). השיטה מבוססת על האסטרולוגיה הסינית ובה מחשבים את מפת הלידה. בעזרת השיטה ניתן לאפיין ארבע עמודות לפי: שנה, חודש, יום ושעה.

מכל הנתונים שמתקבלים ניתן להבין את הDNA- האנרגטי המולד של האדם, ולראות את המשקפיים דרכם מסתכל האדם על עצמו ועל סביבתו. להבין כיצד הוא חושב, כיצד הוא פועל ומתוך כך ניתן להסיק מה יהיו ההשלכות של מחשבותיו ופעולותיו על בסיס היסודות המאוזנים והלא מאוזנים.

שיטה אבחון נוספת היא אבחון לשון. באמצעות הלשון ניתן להתייחס לחמש מערכות האיבר על בסיס חמשת היסודות. הלשון מאפשרת הצצה למצבו הנוכחי של המטופל ברמת חומרי הגוף, מערכות האיברים, הרגשות וה-SHEN.

שילוב שתי שיטות האבחון מאפשר להבין את אופיו ומצבו של המטופל ברמת הפוטנציאל וברמת המציאות הנוכחית. על בסיס ההבנות הללו אפשר לשאול שאלות רלוונטיות ולבחור את שיטת הטיפול המתאימה ביותר עבור המטופל.

שיטות הטיפול בהן אני משתמש מגוונות וכוללות דיקור, צמחים, מגע, תזונה והמלצות ספציפיות לאורח חיים מאוזן.

מקרה לדוגמה לשילוב שתי השיטות: מטופלת שמגיעה עם כאב גב תחתון שמקרין לצד הרגל על מסלול כיס המרה. הכאב מלווה אותה כבר שנים והוא מופיע בעוצמות שונות בהתאם לרמת הסטרס שלה בבית ובעבודה. בשלב הראשון די ברור שיש חוסר איזון של יסוד העץ. ואכן טיפול בשחרור מסלול כיס המרה ישפר את המצב. אך רק כשרואים את מפת הלידה שלה מבינים כי המתכת היא זו שיוצרת את חוסר האיזון. עוצמת המתכת היא גדולה לעומת עוצמת העץ. לכן תמיד יהיה אצלה פוטנציאל למאבק בין שני היסודות. הלשון שלה מדגישה את המתח של יסוד העץ ואת התקיעות שנוצרה ביסוד המתכת על רקע הצורך שלה בשליטה בכל חזיתות החיים. הטיפול במקרה שלה היה פשוט ומהיר. תוך 2 טיפולי דיקור לאיזון המתכת והעץ נעלמו הכאבים לחלוטין. כמו כן, המטופלת קיבלה ממני הנחיות לחיזוק האש ומכך לריסון המתכת ובכך הורדת הריסון והבקרה מהעץ.

לסיכום, אבחון המצב הרגשי על בסיס מפת לידה ואבחון לשון הוא מבחינתי מכריע מבחינת תוצאות הטיפול בשורשי החולי. גם בסדנה של כמה שעות ניתן להבין את העקרונות הבסיסיים ולישם אותם מיידית. בהרצאות שאני מעביר בארץ ובחו"ל מטפלים רבים נדהמים מהקלות ומהפשטות של השיטות הלל ומהמהירות שבה ניתן ליישמן.

אני מזמין גם אותך להגיע להרצאה שלי בקונגרס: "חמשת ה SHEN באסטרולוגיית BA ZI ובאבחון לשון" ביום רביעי 6/4/2016 בשעה 9:30-13:30, אשמח לראות אותך שם.

תרגום לכתבה זו זמין גם ב: English

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.

%d בלוגרים אהבו את זה: